Historie

Kavárna v parku se nachází ve staré stodole (konírně/kočárovně) u Langerovy vily u Parku Jana Palacha a už předem je třeba podotknout, že za dobu své „krátké“ existence prošla výraznou řadou změn.

Rok 2009

Za velké slávy se otevírá nově zrekonstruovaná stodola za bezmála 25 milionů korun pod názvem Kavárna v parku Informační centrum Oskara Schindlera vybavená spoustou moderních technologií a atypických prvků sloužící, jak už z názvu vyplývá, částečně jako informační centrum a současně jako rozšířená výstava svitavského muzea s informacemi o Oskaru Schindlerovi. Projekt byl dotován 9 miliony korun z fondů Evropské unie a projekt je tedy třeba následujících pět let držet.

Ve spolupráci s Multifunkčním centrem Fabrika ve Svitavách se tu počítalo i s dovozem a prodejem denních menu a zkrátka měl objekt sloužit jako kvalitní zázemí pro celý Park Jana Palacha a přilehlé okolí.
Architektem tohoto objektu byli bratři Stolínové.

Rok 2012 – 2016

V těchto letech dochází ke krachu původního provozovatele kavárny a nástupu holek z Pardubic, které nebyly v lehké situaci a zákazníky k návštěvě znovuotevřené kavárny museli přímo přemlouvat. Ztroskotala i myšlenka dovozu denních menu, celý koncept se začal měnit.

V roce 2014 končí projekt Informačního centra Oskara Schindlera a i přes veškerou snahu zachovat Kavárnu v parku jako informační centrum se to z důvodu nejen energetické náročnosti budovy s onou spoustou moderních prvků nedaří.

Díky Lídě, Kláře a Ivě, které se do Svitav přistěhovaly z Pardubic, se ale kavárně daří a konečně se do ní začínají vracet zákazníci.

V roce 2016 se Lída, druhá provozovatelka kavárny, z rodinných důvodů rozhodla skončit.

Rok 2017 – současnost

9. 1. 2017 po vyhraném výběrovém řízení otevírám Kavárnu v parku, v pár provozech už jsem dělal, něco o tom vím, tak snad to půjde podle představ, říkal jsem si. Tenkrát jsme tu byli dva „na stálo“ a tři brigádníci, protože to stačilo. Pamatuju si, že ten první rok jsme se těšili, jak se k nám lidi pohrnou a ono sněžilo ještě v květnu a tak se naše „zahrádková sezóna“, na kterou jsme se tak těšili, celkem zdržela.